Friss versenyeredmények

Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny

Merekva Máté 11.B - A 2019/2020. tanévi Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny haladók II. kategória: 2. díj

Felkészítő tanárai: Fonyóné Németh Ildikó, Fonyó Lajos

XXX. (2019/2020. tanévi) Herman Ottó Biológiaverseny - Zala megyei döntő

Juhász Norbert 8.A osztályos tanuló első helyezett lett, ezzel a verseny döntőjébe jutott.
Felkészítő tanára: Gombási András

Országos Atlétikai Ügyességi és Váltó futó Diákolimpia

Svédváltó (Horváth Dávid - Kató Gergely - Helter Dániel - Csahóczi Csanád) 4. hely, 4x1500m-es váltó (Kőszegi Kornél - Takács András - Takács Benedek - Péter Benedek) 4. hely, távolugró csapat (Kató Gergely - Csahóczi Csanád - Helter Dániel - Horváth Dávid - Dömötör Bálint) 8.hely
Edzők:Péter Csaba, Dr. Kardos József, Csikós József Testnevelő: Csikós József

* * *

A Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja által szervezett országos német nyelvi verseny döntőjében Legoza Ádám, Salamon Zsigmond és Koller Adrián 10.B 4. helyezést ért el. (Rövid beszámoló a versenyről.)
Felkészítő tanáruk: Arányiné Németh Márta

* * *

A II. Párbajtőr Magyar Kupa országos válogató versenyén 204 indulóból Király Mátyás 9.B osztályos tanuló nyolcadik helyezést ért el.

Országos Szilárd Leó Fizikaverseny

11-12. osztály (I. kategória):
5. hely: Mácsai Dániel 12.B, 8. hely: Varga Áron 12.A, 8. hely: Pektor Ervin 12.A

9-10. osztály (II. kategória):
9. hely: Klumzer István 11.B
Különdíj (egy feladat legszebb megoldásért jár): Klumzer István 11.B

A Marx György Vándordíj nyertese: Keszthelyi Vajda János Gimnázium
A Vándordíjat az az iskola nyeri el, amelynek tanulói az Országos Szilárd Leó Fizikaverseny döntőjében a legjobb eredményt érik el.

A tanári Delfin díj nyertese: Farkas László (Keszthelyi Vajda János Gimnázium)
Az Országos Szilárd Leo Fizikaverseny döntőibe 22 tanítványa jutott be, és ott helyezéseikkel 201 delfinpontot szereztek.

Junior Női Párbajtőr Magyar Kupa, Budapest: Pátri Maja 9.C 13. helyezés

Kadet Férfi Párbajtőr Magyar Kupa, Budapest: Kaló Ádám 10.B 14. helyezés

Junior Férfi Párbajtőr Magyar Kupa, Budapest: Kaló Ádám 10.B 26. helyezés

* * *

Nemzetközi Kenguru matematika versenyMácsai Dániel 12.B megyei első és országos 4. hely, Asperján Levente 12.B megyei második és országos 13. hely.

* * *

Országos Atlétikai Junior OB Budapest: Csahóczi Csanád a 400m 5. hely, 800 m 3. hely. Junior liga döntőn 400m 4. hely, 800m 1. hely
Ifjúsági Országos Atlétikai Bajnokság Debrecen: Kántor Piros 100 m 10. hely, 200m 16. helyTakács András 800 m 12. hely, 1500m 13. hely, Takács Benedek 1500m 20. hely, 3000m 17. hely

* * *

Az Ügyességi és Váltó futó megyei Diákolimpián a vajdás tanulók 4 első és 1 második helyet szereztek! 4×1500m váltó (Kőszegi Kornél - Takács Benedek - Takács András - Péter Benedek) Svédváltó fiú csapat (Király Dávid - Szilágyi Benedek - Helter Dániel - Csahóczi Csanád), Távol fiú csapat (Kató Gergely - Helter Dániel - Csahóczi Csanád - Molnár Csaba - Király Dávid) Távol leány csapat (Kántor Piros - Kovács Petra - Monori Piroska - Czeiner Flóra - Csíkos Lili) első helyezést, a Svédváltó leány csapat (Endrődi Rebeka - Kovács Petra - Monori Piroska - Kántor Piros) második helyezést ért el.

* * *

Szeptember 23.-án a Keszthelyi Vajda János Gimnázium két csapata részt vett a Göcsej Harci Túra honvédelmi és polgári védelmi versenyen, amin 14 csapat indult.
Az iskola első csapata: Jani András 12.B, Kollár Orsolya és Monori Piroska 11.B, Kaló Ádám 10.B osztályos tanulók negyedik helyezést értek el. /minimális különbséggel maradtak le a dobogóról/
A második csapat: Dósa Bulcsú, Hajas Réka, Németh Benedek 9.A és Hotter Petra, Erős Anna 8.A osztályos tanulók hatodik helyezést értek el.
Felkészítő tanáruk: Markovics György András

* * *

A Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja által szervezett országos német nyelvi versenyen, kezdő kategóriában a 3. fordulóba, vagyis a döntőbe jutott csapat tagjai: Legoza Ádám, Salamon Zsigmond és Koller Adrián (10.B).

* * *

„Regösök húrján…” országos vers- és prózamondó találkozó: Dunca-Stadler Márk Zoltán 8.A Ezüst oklevél
„Táltos világ” népmese- és népballada előadói találkozó: Dunca-Stadler Márk Zoltán 8.A Ezüst oklevél

* * *

Szeptember 20.-án Balatonfüreden párbajtőr fegyvernemben serdülő korcsoportban csapat versenyszámban Országos Bajnokságon Király Mátyás és Szüts Máté 9.B osztályos tanulók negyedik helyezést értek el.

Szintén ezen az Országos Bajnokságon csapat versenyszámban Pátri Maja 9.C osztályos tanuló csapattársaival országos harmadik helyezést ért el.

* * *

A Gloria Victis 2020 történelmi vetélkedő első fordulójában országos 16. helyezést szerzett és a középdöntőbe jutott a 10.A osztályos "Triumvirátus" csapat: Mikolás Virág, Németh Georgina és Szőlőssi Mirtill.

Felkészítő tanáruk: Varga Sz. Gábor

* * *

A Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny tavalyi döntőjét őszre halasztották. A versenybizottság végül úgy döntött, hogy nem tartják meg a döntőt, így a 2. forduló alapján hirdettek eredményt. A 9-12. évfolyamon 54 tanuló jutott a döntőbe, köztük 10-en a Vajdából.
Holtversenyben 1. helyen végeztek: Mácsai Dániel, Nagy DomonkosKoller Adrián

Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó