2023-12-08 Weihnachtsfest

A 7. és 8. osztályos német nyelvet tanuló diákjainkkal 2023. december 8-án közösen ünnepeltünk a karácsonyi készülődés jegyében.
Az ünnepvárás tematikájához kapcsolódva olyan fontos értékrendi kérdésekről beszélgettünk, mint az ajándékozás, az adományozás gesztusa. Egy közösen megtekintett rajzfilm kapcsán felhívtuk a tanulók figyelmét arra, hogy elesetteken segíteni, nélkülözőknek, rászorulóknak adni néha jobb érzés, mint drága ajándékokat kapni. A játék és a kötetlen agapé közben a két évfolyam diákjai nemcsak a beszéd- és íráskészségüket fejleszthették, szókincsüket bővíthették, hanem egymással is közelebbi kapcsolatot alakíthattak ki.
A német nyelvet népszerűsítő, közösségépítő rendezvényt az idei tanévben már másodszor szerveztük meg azzal az elkötelezett céllal, hogy még jobban erősítsük diákjainkban a német nyelv tanulása iránti kedvet. 
Ünnepváró programunk résztvevői végül egy játékos formában tanulásra ösztönző, tartalmas és hangulatos klubdélután élményeivel térhettek haza.
Egyedné Molnár Eszter 

Címkék