2023-12-15 Adventi kirándulás Grazba és a Zotter csokigyárba

December 15-én iskolánk több diákja is lehetőséget kapott, hogy elkiránduljon Ausztriába Vajas Ildikó igazgatóhelyettes asszony, Arányiné Németh Márta és Vida Miklós tanár úr kíséretében. Az első megállónk a riegersburgi Zotter csokoládégyár volt, ahol részt vettünk egy érdekes túrán, mely során a gyártási folyamatok megismerése mellett számtalan különleges édességet kóstolhattunk meg. A túra után természetesen vásárolhattunk is az ízletes csokikból.

Ezután érkeztünk meg fő úticélunkhoz, Graz városába. Tettünk egy közös sétát a belvárosban, majd üveglifttel felmentünk a Schlossberg hegyre megtekinteni az Óratornyot, Graz szimbólumát. A várat, a bástyát és a lenyűgöző látképet is megcsodáltuk.

Meglátogattuk Graz másik híres látványosságát, a karácsonyi vásárt, ahol kaptunk szabadidőt, hogy felfedezhessük a bódék labirintusát. Közben a városházára kivetített fényfestés tette még varázslatosabbá a hangulatot. Végezetül megnéztük esti kivilágításban a Jégbetlehemet.

Ezek után fáradtan, de rengeteg élménnyel gazdagodva indultunk haza.

Bencze Lilien Alexa és Horváth Gerda (12.A)

Kapcsolódó galéria

2023-12-15 Adventi kirándulás Grazba és a Zotter csokigyárba

Címkék