2024-06-15 HUBBY – Magyar Gyerekkönyv Fórum diákzsűrijében való részvétel

Vajdás diákok két másik iskolával (Apáczai Csere János Gimnázium és Szekszárdi Garay János Gimnázium diákcsapatával) – diákzsűriként döntést hoztak, hogy ki kapja az idei évben az Év Gyerekkönyve Díjat Szerző díj 12 + kategóriában. A díjátadóra a 95. Ünnepi Könyvhéten került sor Budapesten, ezért június 15-én kis csapatunkkal ott jártunk. Ilyenkor minden csapat felolvassa a laudációját a színpadon, majd átadja a díjat. Két diákunkkal a Kossuth Rádió egyik munkatársa interjút is készített.

A diákok 6 könyvet olvastak el másfél hónap alatt, hogy aztán egy pontozólap szempontrendszere segítségével meghozzák a döntésüket. Először online kapták meg a könyvek szövegeit, majd postázták a műveket, ezek a könyvek könyvtárunkat gazdagították. 

Kapcsolódó galéria

2024-06-15 HUBBY – Magyar Gyerekkönyv Fórum diákzsűrijében való részvétel

Címkék