21 napos olvasáskihívás

2024 februárjában 21 napos olvasáskihívást hirdettünk iskolánkban. A program lezárásaként a Magyar Olvasástársaság alelnöke, Gombos Péter érkezett hozzánk. Először a 12. a osztályt látogatta meg, hiszen ebből az osztályból adták le legtöbben az olvasáskihívás kitöltött adatlapját. Ezek a diákok az Athenaeum Kiadó és a Magyar Olvasástársaság révén könyvjutalomban részesültek: egy-egy kötelező olvasmány alapján újraírt kalandkönyvet kaptak. Majd Gombos Péter magyar szakos kollégáknak tartott előadást Mit olvasnak (olvassanak) a kamaszok? címmel az olvasóvá nevelés nehézségeiről.

Továbbá az olvasáskihívást teljesítők között 10 db 6000 Ft értékű könyvvásárlási utalványt sorsoltunk ki az ÚT- Újra Talpon Alapítvány jóvoltából. A díjakat a tanévzáró ünnepségen adjuk át.

A nyertesek:
Renczes Borbála 7.A