2021-09-29 Kutatók éjszakája - Állatorvostudományi Egyetem

A Kutatók Éjszakája alkalmából volt szerencsénk ellátogatni Budapestre az Állatorvostudományi Egyetemre, és meghallgatni több nagyszerű kémiai és biológiai témájú előadást. A Kémia mindenhol című programon megismerkedhettünk a hétköznapokban használt fertőtlenítő- és tisztítószerekkel, ami kifejezetten hasznosnak és aktuálisnak bizonyult. Számos izgalmas és látványos kísérletet is bemutattak nekünk.

A játékos genomikán interaktív foglalkozás keretében érthettük meg az örökítőanyag felépítését, valamint a DNS-szekvenálás módszerét. Lehetőség nyílt elektronmikroszkóp segítségével az idegsejtek titokzatos világába is belelátni, így a szemünk előtt tárultak fel a mikrovilág rejtelmei.

Ezek után a kutya anatómiájáról bővítették az ismereteinket. Az érdekfeszítő bemutatón egészen közelről megfigyelhettük azt, amiről eddig csak tankönyvekből tudtunk, mindezt 3D-s kivetítésen keresztül. Az összes program lebilincselő volt, sok élménnyel gazdagodtunk és remekül éreztük magunkat.

Kapcsolódó galéria

2021-09-29 Kutatók éjszakája - Állatorvostudományi Egyetem

Címkék