2022-05-04 Matematika óra a Kányavári-szigeten (terepi mérés)

A mobilkommunikációs eszközök ma már a mindennapi használati tárgyaink közé tartoznak, de a házirend szerint a jelenléti oktatásban a tanulóknak kikapcsolt állapotban a táskájukban kell tartaniuk. A matematika óra keretében megtartott terepi mérés során más a helyzet: már a feladatokat tartalmazó geocaching láda megtalálásához is használniuk kellett a tanulóknak mobiltelefonjaikat. Idén már ötödik alkalommal jártunk a Kis-Balaton természetvédelmi körzetébe tartozó Kányavári-szigeten, most a 11.B matematika-informatika csoporttal. A képes beszámolóban láthatjátok, ahogy megbecsülték a  kilátó magasságát, adatokat gyűjtöttek a terület vegetáció térképének a az elkészítéséhez és általuk kiválasztott GPS koordináták alapján távolságot és területet számoltak. Ők "láthatók" a drón által a szigetről készített felvételeken, valamint a drón irányítása közben.

Kapcsolódó galéria

2022-05-04 Matematika óra a Kányavári-szigeten (terepi mérés)

Címkék