2022-06-10 Rendhagyó irodalomóra az idegen nyelvi tagozaton

Játékos és tartalmas foglalkozáson vettek részt a 9. C osztály tanulói június 10-én pénteken, melynek keretében Boccaccio Dekameron című művével foglalkoztak. A foglalkozást Dr. Farkis Tímea a Pécsi Tudományegyetem oktatója, iskolánk egykori diákja vezette.

A rendhagyó irodalomóra célja az volt, hogy a diákok jobban megismerjék az olasz szerző művét, annak utóéletét, a magyar nyelvű műfordításokat, alkossanak és játsszanak egy kicsit. A játék során Boccaccio novellakötetének mintájára a diákok összeállíthatták saját 10 napra szóló gyűjteményüket. Az egyes napok címe csak egy szóból állhatott és a szavakhoz kapcsolódó „történet” is csak egy szó, rövid kifejezés vagy mondat lehetett.

Az interaktív tanóra alatt a diákok új ismereteket szerezhettek az olasz nyelv és kultúrához kapcsolódóan és saját történeteik szerkesztése közben, Boccaccio szellemében reflektálhattak mindennapjaikra, problémáikra, sikereikre és örömeikre. 


 
 

Címkék