2022-11-24 A jövő fordítói

Európai Bizottság Fordítói Főigazgatósága által szervezett  Juvenes Translatores online fordítói versenyt 2007 óta szervezik meg, melynek célja a nyelvtanulás és a fordítói tevékenység népszerűsítése. Magyarországot 21 iskola, a Vajda János Gimnáziumot 5 diák képviselte.

Az Európai Unió összes országából közel 3000 diák ugyanabban az időpontban kapta meg a hivatalos fordítók által összeállított szöveget, melynek fordítására két óra állt a tanulók rendelkezésére. A versenyzők az EU 24 hivatalos nyelve közül szabadon választhatták ki a nyelvkombinációt.

A fordításokat a Fordítási Főigazgatóság hivatásos fordítóiból és lektoraiból álló bizottság értékeli ki és minden tagország legjobb "ifjú fordítója" meghívást kap a díjátadóra, melyet Brüsszelben rendeznek meg.

A versenyben részt vett diákok:

• Dencsi Blanka 11.C olasz-magyar
  • Horváth Péter 11.C német-magyar
  • Hörcsik Sára Jázmin 11.C német-magyar
  • Sárdi Nóra Emma 11.C angol-magyar
  • Takács Viktória 11.A olasz-magyar

Gratulálunk és köszönjük a részvételt!

Czibor Anikó