2022-12-20 Látogatás a karmelita bazilikában

A 9.A osztállyal 2022. december 20-án (kedden) ellátogattunk a keszthelyi Kis Szent Teréz Plébániára, ahol vendéglátónk, Mezei András atya röviden ismertette a templom történetét és körbekalauzolt minket a karmelita bazilikában. A rendház belső udvarára bepillantani, a kriptát felfedezni és az oratóriumban ülve a szerzetesek életével ismerkedni új élményt jelentett mindannyiunk számára.

A karácsonyi ünnepkör jegyében megtekintettük Magyarország legnagyobb beltéri templomi koszorúját, a Betlehemet, valamint a frissen felállított, teljes pompájában világító karácsonyfát.

Megtudtuk továbbá azt is, mikor és hol állítottak először december 24-én fenyőt és miként terjedt el ez a szokás hazánkban. Nagy meglepetést jelentett a számunkra, amikor az osztálytársaink (Kóbor Zsófia és Markal Máté) megszólaltatták az orgonát. A „Mennyből az angyal” és a „Pásztorok, pásztorok” dallama betöltötte az egész teret, segítve minket ráhangolódni a közelgő ünnepre.

9. A osztály

Címkék