2022-05-05 Angol Nyelvi Kommunikációs Verseny 7-8. évfolyam

Első alkalommal vettek részt 7. és 8. osztályos diákjaink 2022. május 5-én a Csány-Szendrey Általános Iskolában megrendezett Angol Nyelvi Kommunikációs Versenyen. A verseny célja, hogy a diákok mutassanak be egy angol nyelven olvasott könyvet a műről készült plakát segítségével és osszák meg gondolataikat, élményeiket angol nyelven a zsűrivel. Gimnáziumunkat 2-2 tanuló képviselte a 7. és 8. évfolyamról.

Illyés-Nagy Olga (7.A.) Roald Dahl: Matilda című regényét mutatta be. A zsűri a Legjobb kiejtésért járó különdíjban részesítette, és a verseny 3. díját kapta meg.
Balaton Benedek (7. A.) Sephen Rabley: Marcel and the Shakespeare Letters című történetéből készített egy bemutatót, munkáját a zsűri a Legjobb projekt különdíjban részesítette.

Babos Dániel (8.A.) George Lucas: A New Hope című könyvét mutatta be, melyért a Legjobb előadás különdíját kapta.
Kövér Vivien (8.A.) Holly Black: The Cruel Prince című könyvéről készített bemutatót és 3. díjat kapott a versenyen.

A diákokat Zemliczki Zita és Horváth Zoltán készítette fel a versenyre.

Gratulálunk!