Covid-eljárásrend

A SARS-CoV-2 okozta fertőzések esetén az aktuális eljárásrend a következőképpen alakul:

Igazolt COVID-19 fertőzés esetén a fertőzöttel szoros kapcsolatba került (kontakt), COVID-19 fertőzésre gyanús tüneteket nem mutató személy látogathatja – akár dolgozóként, akár óvodásként, tanulóként – a köznevelési intézményt.  

Az igazolt COVID-19 fertőzöttel történt szoros kontaktus (potenciális expozíció) időpontjától számított 5 napig köteles a szájat és az orrot eltakaró maszkot viselni.

A fenti előírások alkalmazandók a levél kézhezvételekor folyamatban lévő járványügyi megfigyelések során is. 

Az igazoltan COVID-19 fertőzött személy – a háziorvos OSZIR-be történő bejelentését követően – napos elkülönítése szükséges. Az elkülönítés időtartama lerövidíthető, amennyiben a COVID-19 fertőzött az elkülönítés 4. napján már láztalan, légúti tünetei megszűntek, akkor a tünetek kezdetétől számított 5. napon antigén gyorstesztet végeztethet, és annak negatív eredménye esetén az elkülönítés feloldható. 

Kérem a fentiek szíves figyelembevételét!

Üdvözlettel: Varga Sz. Gábor intézményvezető

Címkék