Kirándulás a Nemzeti Múzeumba és a Nemzeti Sírkertbe

Október 21-én kora reggel elindultunk vonattal, hogy nyakunkba vegyünk Budapestet, kedvenc történelem tanáraink Ugron Ábel és Varga Sz. Gábor kíséretében. Miután leszálltunk Kelenföldön és megbizonyosodtunk arról, hogy senkit sem hagytunk a vonaton, megvásároltuk a jegyeinket majd felszálltunk a metróra. Programunk első részét a Magyar Nemzeti Múzeumban tartott kiállítás megtekintése és egy nagyon érdekes tárlatvezetés képezte. Amíg a 11.évfolyam a XVIII. század történelmébe nyerhetett betekintést, addig mi végzősök a XIX. század magyar korával ismerkedtünk meg részletesen. A Múzeum pompája mindannyiunkat lenyűgözött,  a különböző festmények és kiállított értéktárgyak ámulatba ejtettek minket. A tárlatvezetőnk kedvessége mellett,  a sok új információt és érdekességet hihetetlen sokszínűséggel adta át.  A programunkat csak még szórakoztatóbbá tette, hogy Ugron Tanár Úr lelkesen igyekezett válaszolni minden feltett kérdésre, tudását  szerényen megcsillogtatva. A kedvenc részünk mindenképpen a koronázási palást megtekintése volt, amihez egy külön sötétített szobába vezettek be minket a kiállítás végén. 

Egy gyors ebédszünet után, amit szerencsére az Aréna plázában tölthettünk el, a megbeszélt találkozóhelyről elindultunk a Fiumei úti Sírkertbe. Itt nemzetünk nagy művészeinek, költőinek és  politikusainak nyughelyét néztük meg. Kossuth Lajos hatalmas mauzóleuma mellett mi is megpihenhettünk kicsit a több órás  szüntelen barangolás után. Emlékként pedig egy közös csoportképre is sort kerítettünk. Később a Szabadság hídon átkelve csodás kilátásunk nyílt Budapest belvárosára. A közösen eltöltött napunk után fáradtan,  de annál több élménnyel gazdagodva zakatoltunk vissza Keszthelyre. A visszaút csakugyan remek hangulatban telt, rengeteget nevettünk és nem győztünk megosztani egymással a viccesebbnél viccesebb élményeinket. Ugron Ábel És Varga Sz. Gábor Tanár Uraknak köszönjük, hogy megszervezték ezt az izgalmas programsorozatot és hozzájárultak egy ilyen felejthetetlen naphoz.

Horváth Lara, Németh Réka, Szeredai Zsófia 12.A

Címkék