Versenyeredmények 2021/2022.

Atlétikai Megyei Diákolimpia

5. korcsoport 
Gábor Bálint 100m 1. hely, 200m 1. hely
Kendeh-K. Zsolt 3000m 1. hely
Kovács Barnabás 100m 2. hely, távolugrás 2. hely
Tóth András 400m 1. hely
Erős Anna 100m 3. hely
Takács Viktória 1500m 2. hely

6. korcsoport
Dormán Dóra 100m 2. hely, távolugrás 2. hely
Balogh Janka 200m 2. hely
Kántor Piros 100m 3. hely
Helter Dániel 100m 1. hely, távolugrás 1. hely
Takács András 800m 1. hely
Takács Benedek 800m 3. hely
4×100m fiú váltó 2. hely (Tóth-Kovács-Gábor-Helter)
4×100m leány váltó 2. hely (Kántor-Erős-Balogh-Dormán)
4×400m fiú váltó 1. hely (Takács B.-Takács A.-Tóth-Kendeh)
4×400m leány váltó 2. hely (Kántor-Erős-Balogh-Dormán)

Felkészítő tanáruk: Csikó József

  

* * *

A XXV. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny - 2. forduló

Sánta Dóra 7.A 1. hely
Katona Léna 7.A 2. hely
Szaszkó Szófia 7.A 3. hely
Kiss Veronika 7.A 4. hely
Felkészítő tanáruk: Kövi Andrea

Sárompek Virág 8.A 1. hely
Kövér Vivien 8.A 6. hely
Felkészítő tanáruk: Szabó Edit

Az első helyezettek az országos döntőbe jutottak.

* * *

Zala megyei angol nyelvi verseny (9-10. évfolyam)

9/I. kategória
2. hely Kovács Barnabás 9.C
Felkészítő tanára: Zemliczki Zita

9/II. kategória
1. hely Bene Mária Antónia 9.A
Felkészítő tanára: Ferencz Melinda
4. hely Pektor Erik 9.B
Felkészítő tanára: Horváth Zoltán

10/II. kategória
2. hely Bencze Lilien Alexa 10.A
Felkészítő tanára: Szmolár Marianna
3. hely Bánfi-Fischer Antónia 10.C
Felkészítő tanára: Karácsonyi Ágnes

* * *

Országos Grafikus Programozási Verseny - döntő

Kökény Ignác 10.B országos 3. hely
Kovács Nimród Ányos 12.B országos 4. hely
Merekva Máté 12.B országos 6. hely
Gondor Bendegúz 10.B országos 8. hely
Koller Adrián 11.B országos 12. hely
Galambos Péter 10.B országos 15. hely
Gönye Mihály 12.B országos 21. hely
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Helikon 2022.

Iskolánk 102 indulóból a 3. helyen végzett.

Irodalmi alkotás

Arany

Clausen Anna 10.A (Irving March különös ügyei)
Horváth Zsombor 12.B (Küldemény költőtársamnak)

Ezüst

Dencsi Anna Blanka 10.C (Nyugalom)

Bronz

Bencze Lilien Alexa 10.A (Csendes fenyves, Felírom a nevem)

Komolyzene-hangszerszóló

Arany

Kovács-Markó Ákos 9.A (klarinét)
Palkovics Márton 9.A (gitár)
Merics Edit 10.A (szaxofon)
Varga Sára 11.C (fuvola)
Ilyés-Nagy Emma 9.A (gitár)
Kurusta Sára 11.B (zongora)

Különdíj

Kovács-Markó Ákos 9.A (klarinét)
Palkovics Márton 9.A (gitár)
Merics Edit 10.A (szaxofon)
Varga Sára 11.C (fuvola)

Komolyzene-kamara

Fődíj

Szivárvány kvartett

Arany

Szivárvány kvartett:
Juhász Judit 11.A, Kurusta Sára 11.B, Merics Edit 10.A, Kendeh-Kirchknopf Gusztáv 11.A, Varga Sára 11.C

Ezüst

Vadászkürt-kvintett: 
Koma Nikol Míra 12.C, Merekva Gusztáv 12.A, Merekva Máté 12.B

Könnyűzene és ének szóló és duó

Ezüst

Liszák Lili 11.C (Cinthya Erivo: Stand Up)

Bronz

Krepsz Fanni 11.C (Cserháti Zsuzsa: Akad, amit nem gyógyít meg az idő sem)

Könnyűzene és ének együttes és zenekar 

Ezüst

Sabato (Quimby: Sehol sem találom):
Berényi Dénes 9.B, Szakonyi Bence 9.B, Tárnai Anna 9.B, Varga Dorottya 9.B

Bronz

James Arthur: Impossible:
Dóka Petra 9.C, Fodor Janka 9.C, Szabó Panka 9.C

Mozgásművészet és moderntánc szóló és duó

Arany

Vastag Zsófia 9.A, Tihanyi Barnabás 11.B (Latin táncok)

Mozgókép és multimédia

Bronz

Deme Hanga 12.A, Kántor Piros 12.A (A reményhez)

Népdal

Ezüst

Csősz-Tóth Anna 10.B, Humpok Lilla 10.B (Zalai népdalcsokor)
Varga Dorottya 9.B (Gyimesfelsőloki népdalok)

Népzene

Arany

Padkaporos (Dél-alföldi dalok):
Szabó Pál 11.C, Balázsi Marcell 11.C, Varga János 11.A

Leánykar

Bronz

Berger Réka, Ilyés-Nagy Emma, Szabó-Kövi Kamilla, Varga Enikő 9.A
Clausen Katalin (hegedűn közreműködött) 9.B
Tóth Hédi, Németh Dorina, Szabó Panka, Dóka Petra, Illés Márta, Horváth Sára, Horváth Boglárka, Fodor Janka, Bognár Boróka 9.C
Clausen Anna, Havasi Anita, Horváth Lara, Hajas RékaTóth Dorottya 10.A
Humpok Lilla, Csősz-Tóth Anna, Kottán Katalin, Keserü Anna, Fülöp Mira, Czirok Kamilla 10.B
Galuska Luca, Kiss Réka, Horváth Emese 10.C
Gerencsér Dorka, Rónai Eszter, Szöllősi Mirtill, Mikolás Virág, Zömbik Luca, Babicsák Borbála, Németh Georgina, Dencs Boglárka, Gombos Lilla, Rónai Eszter, Juhász Judit 11.A
Molnár Dóra (zongorán is kísér), Kurusta Sára 11.B
Monostori Erzsébet, Liszák Lili, Fehér Zita, Balázs Orsolya, Krepsz Fanni, Varga Sára (fuvolán is közreműködött) 11.C

Színjátszás

Ezüst

Latrok Színjátszócsoport (Sípos(S) Gyula: Hajnal):
Bruncsics Bernadett 12.A, Vers Enikő 12.A, Czicza Szabolcs 12.C, Galuska Luca 10.C, Rónai Tirza 11.C, Csipszer Dárió 11.C, Fehér Csongor 9.B, Havasi Anita 10.A

 

Vers- és prózamondás 

Fődíj:

Kurusta Sára 11.B

Arany

Kurusta Sára 11.B

Ezüst

Liszák Lili 11.C

Vizuális művészetek

Arany

Farkas Noémi 10.B
Havasi Anita 10.A
Cser Tímea 12.A
Clausen Anna 10.A

Ezüst

Udvari Eszter 12.B

Bronz

Berger Réka 9.A
Varga Enikő 9.A

Különdíj

Rónai Tirza 11.C

* * *

Tudásbajnokság Országos Tanulmányi Verseny - megyei döntő
Szaszkó Szófia 7.A 2. hely biológiából, megyei 1. helyezés magyar nyelvtanból, ezzel országos döntőbe jutott

* * *

Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny - megyei forduló

1. Markal Máté 8.A., az országos döntőbe jutott
3. Lőrincz Erik 8.A, Babos Dániel 8.A
5. Sárompek Virág 8.A
6. Kövér Vivien 8.A
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Savaria történelem verseny - országos döntő

8. hely Nett Vivien 9.A
Felkészítő tanára: Turi Zoltán

* * *

Tatay leány asztalitenisz bajnokság 

Fischer Letícia 7.A 1. helyezés

* * *

Sporttánc Diákolimpia országos döntő

Sümegi Anett Júlia 10.A és Sümegi Botond 11.A ifjúsági latin páros kategóriában 2. helyezést értek el. Ifjúsági latin páros kűr kategóriában 1. helyezést értek el, országos bajnokok lettek.
Vastag Zsófia 9.A junior II. latin szóló kategóriában 2. helyezést ért el.
Vastag Zsófia 9.A és Tihanyi Barnabás 11.B ifjúsági latin páros kategóriában 3. helyezést értek el. 
Koma Nikol 12.C ifjúsági latin szóló kategóriában 3. helyezést ért el.

* * *

Lábtoll-labda Diákolimpia országos döntő

Horváth Lili 10.C egyéni versenyszámban 2. helyezést, csapat versenyszámban 2. helyezést ért el.
Huszár Kata 10.C csapat versenyszámban 2. helyezést ért el.
Palotás Dominik 9.C egyéni versenyszámban 2. helyezést, csapat versenyszámban 2. helyezést ért el.

* * *

Herman Ottó biológiaverseny - megyei forduló

Czibulya Anna Lili 8.A 3. hely
Felkészítő tanára: Szabó Péter
Szaszkó Szófia 7.A 4. hely
Balaton Bendek 7.A 6. hely
Felkészítő tanáruk: Gombási András

* * *

Zala megyei angol nyelvi verseny (7-8.)

Dénes Márk 7.A 4. hely
Katona Léna 7.A 4. hely
Felkészítő tanáruk: Horváth Zoltán
Oroszlán Marcell 8.A 3. hely
Felkészítő tanára: Egyed Krisztián
Babos Dániel 8.A 6. hely
Felkészítő tanára: Zemliczki Zita

* * *

Röplabda diákolimpia országos döntő

Debrecenben rendezték meg az országos amatőr röplabda diákolimpiát, amin a Keszthelyi Vajda János Gimnázium lány csapatával vettünk részt. A három nap alatt sok mérkőzést játszottunk, elszántan küzdöttünk, sajnos a szerencs nem volt velünk (sérülések, betegség). Ennek ellenére a 20 csapatból 14. helyezést értünk el! 
A csapattagok: Horváth Júlia, Rácz Dominika, Mészáros Laura, Kiss Csenge, Krepsz Fanni, Varga Sára, Csiszár Viktória, Balogh Frida, Bagoly Loretta, Péter Boróka
Felkészítő tanáruk: Ambrus Ádám

 

* * *

Zala megyei középiskolai fizikaverseny

9. évfolyam:
3. Berényi Dénes 9.B
5. Simon Mihály 9.B
6. Szente Szonja Lilla 9.B
Felkészítő tanáruk: Rónaky Attila

10. évfolyam
3. Pál Bendegúz 10.B
4. Szüts Máté 10.B
Felkészítő tanáruk: Farkas László

11. évfolyam
3. Legoza Ádám 11.B
Felkészítő tanára: Farkas László

12. évfolyam
3. Alexandrov Iliya 12.B
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

Junior Kadet Vívó Világbajnokság (Dubai)

Párpajtőr kadet női egyéni (109 induló)
Pátri Maja 10.C 8. hely

* * *

Zala megyei német nyelvi verseny az általános iskolák 7-8. évfolyamos tanulói számára

5. Rozner Réka 8.A
Felkészítő tanára: Egyedné Molnár Eszter

* * *

Bbiológia II. OKTV döntő

Korponai Csanád 12.B osztályos tanuló 15. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Németh Rita

* * *

Színházi Világnap

2022. március 31-én rendezték meg a Balaton Színházban a 20. Diákszínjátszó Találkozót.  A rendezvényen iskolánk Latrok színjátszó csoportja Sípos (S) Gyula Hajnal című darabját adta elő. Az előadáson a szerző maga is jelen volt,  és gratulált a csoportnak a kiemelkedő alakításért.
A legjobb női karakter díját a Hajnalt alakító Bruncsics Bernadett, a legjobb férfikarakternek járó díjat a leendő István királyt alakító Czicza Szabolcs vehette át. Jutalomban részesült még Galuska Luca is.  A darabot a színjátszó csoportot vezető Ferencz Melinda tanárnő rendezte. Köszönet illeti a diákokat a felkészülésben segítő Kövi Andrea tanárnőt is. 

 
  

A darabot az idei Helikonon is meg lehet tekinteni majd.
Szeretettel várunk mindenkit! 

* * *

Kontra József Országos Kémia Verseny döntőjében

Laczó Dániel 9.A 7. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Szabó Péter 

* * *

Zala megyei fizikaverseny 7. évfolyamosok részére

2. hely Szijgyártó Ákos
3. hely Sánta Dóra
Felkészítő tanáruk: Szörényi Zoltán

* * *

Irodalom Másképp verseny országos döntő

Bencze Lilien Alexa 10.A osztályos tanuló 1. helyezett lett. 
Felkészítő tanára: Hóbor Kata

* * *

Az Arany Dániel Országos Matematikaverseny országos döntőjébe jutottak

Kezdők kategóriában Alekszandrova Angelina 9.A osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Schuch Angéla
Haladók kategóriában: Galambos PéterKalló PannaMóricz Diána és Pál Bendegúz 10.B osztályos tanulók
Felkészítő tanáraik: Fonyóné Németh Ildikó és Fonyó Lajos

* * *

Az Országos Grafikus Programozási Verseny országos döntőjébe jutottak

Galambos Péter 10.B, Kökény Ignác 10.B, Gondor Bendegúz 10.B, Koller Adrián 11.B, Gönye Mihály 12.B, Kovács Nimród Ányos 12.B, Merekva Máté 12.B osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó 

* * *

Zala megyei német nyelvi verseny (9-10. évfolyam) döntő

Hörcsik Sára 10.C 10/II. kategória 3. helyezett
Tompa Boróka 10.C 10/III. kategória 2. helyezett
Felkészítő tanáruk: Arányiné Németh Márta

* * *

Zala megyei angol nyelvi verseny (9-10. évfolyam) szóbeli fordulójába jutottak

Kovács Barnabás, Bankó Dániel, Bene Mária Antónia, Pektor Erik
Galambos Péter András, Bánfi-Fischer Antónia, Bencze Lilien Alexa

* * *

A művészettörténet OKTV döntőjébe jutott

Cser Tímea 12.A
Felkészítő tanára: Ferge Rita

* * *

„Sprichst du Deutsch?” országos német nyelvi verseny

A Deutsche Telekom IT Solutions és a Pécsi Tudományegyetem Germanisztika Intézet „Sprichst du Deutsch?” országos német nyelvi versenyének döntőjében 1. helyezést ért el Laczikó Benedek (11.A), Németh Georgina (11.A) pedig megosztott 4. helyen végzett.
Felkészítő tanáruk: Arányiné Németh Márta

    

* * *

41. Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaverseny döntőjébe jutott

Pál Bendegúz 10.B
Felkészítő tanára: Farkas László

* * *

NyelvÉsz Anyanyelvi Tanulmányi Verseny megyei döntő

Szaszkó Szófia 7.A megyei 1. hely, országos döntőbe jutott
Felkészítő tanára: Kövi Andrea

* * *

Semmelweis Egészségverseny országos döntő

Iskolánk 11.B-s csapata, a KAPILLÁRISOK a Semmelweis Egészségverseny országos döntőjében a 36 csapat között az 1. helyezést érte el.
A csapat tagjai: Grebenár Luca, Harangozó Réka, Hintalan Cseperke, Kurusta Sára, Sonkoly Petra
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Úszás diákolimpia - országos döntő

Takács András: 100m gyors: 14. hely, 100m mell: 13. hely
Takács Benedek: 100m hát: 13. hely
Takács András, Takács Benedek, Kovács Barnabás, Kendeh-Kirchknopf Zsolt: 4×50m gyors váltó 14. hely!

* * *

Zala megyei angol nyelvi verseny az általános iskolák 7-8. évfolyamos tanulói számára - szóbeli fordulóba jutottak

Dénes Márk 7.A, Katona Léna 7.A
Felkészítő tanáruk: Horváth Zoltán
Oroszlán Marcell 8.A
Felkészítő tanára: Egyed Krisztián
Babos Dániel 8.A
Felkészítő tanára: Zemliczki Zita

* * *

"Kossuth katonàja leszek..." megyei forduló

A 8.A osztàlyos fiúk csapata (Pattantyús Mikes Mihály, Babos Dàniel és Oroszlàn Marcell Kàroly) a 3. helyezést szerezte meg.
Felkészítő tanáruk: Egyedné Molnár Eszter
A csatolt kép Pattantyús Mikes Mihály alkotása.

 * * *

A barcsi Országos Angol Nyelvi Verseny szóbeli döntőjébe jutott

Kozma Bence 10.A
Tanára: Szmolár Marianna

* * *

Zala megyei német nyelvi verseny 7-8. o. - a szóbeli fordulóba jutottak

7. o. Máté Hanna
Felkészítette: Vajas Ildikó
8. o. Rozner Réka
Felkészítette: Egyedné Molnár Eszter

* * *

A biológia OKTV országos döntőjébe jutott

Korponai Csanád 12.B osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Németh Rita

* * *

A Deutsche Telekom IT Solutions és a Pécsi Tudományegyetem Germanisztika Intézet „Sprichst du Deutsch?” német nyelvi versenyének 3., döntő fordulójába jutottak

Laczikó Benedek 11.A és Németh Georgina 11.A
Felkészítő tanáruk: Arányiné Németh Márta

* * *

Kosárlabda - megyei döntő

A lányok a 3. helyet szerezték meg, míg a fiúk a 2. helyen végeztek.
Felkészítő tanáruk: Vida Miklós

 

* * *

Párbajtőr Kadet Európa Bajnokság

Női egyéni (97 induló) Pátri Maja 10.C 7. hely
Női csapat (23 induló) Magyarország 5. hely A csapat tagja volt: Pátri Maja

* * *

Nemes Tihamér Nemzetközi Programozási Verseny országos döntő

20. hely: Kovács Nimród Ányos 12.B 
34. hely: Koller Adrián 11.B
42. hely: Gönye Mihály 12.B
49. hely: Fazekas Dániel 11.A
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Az Országos Grafikus Programozási Verseny 2. fordulójába jutottak

Galambos Péter 10.B, Gondor Bendegúz 10.B, Kökény Ignác 10.B, Scheffer Miklós 10.B, Varga Kristóf 10.B, Koller Adrián 11.B, Gönye Mihály 12.B, Kovács Nimród Ányos 12.B, Merekva Máté 12.B
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Öveges Fizikaverseny 1. forduló

Továbbjutottak: Kövér Vivien 8.A, Markal Máté 8.A, Lőricz Erik 8.A, Sárompek Virág 8.A, Babos Dániel 8.A, Rozner Réka 8.A, Czibulya Anna Lili 8.A
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny megyei forduló

I. helyezést ért el Berényi Dénes Mihály 9.B, így bejutott a döntőbe. Varga Dorottya 9.B kategóriájában II. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Szabó Péter

* * *

Kontra József Országos Kémia Verseny II. forduló

Laczó Dániel 9.A I. helyezést ért el, így a Kaposvári döntőbe jutott.
Berényi Dénes 8., Bődi Panka 9.B 14. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Szabó Péter

* * *

Zala megyei német nyelvi verseny a középiskolák 9-10. évfolyamos tanulói számára - írásbeli forduló

A szóbeli fordulóba jutottak:

Tencz Hanna 10.A
Felkészítő tanára: Zomboryné Márkus Andrea
Hörcsik Sára 10.C, Galuska Luca 10.C, Tompa Boróka 10.C,
Felkészítő tanáruk: Arányiné Németh Márta
Hegyi-Farkas Vanessza 9.C
Felkészítő tanára: Takács Éva

* * *

Röplabda - megyei döntő

A hétfői napon a fiú amatőr röplabdásaink játszottak Zalaegerszegen a megyei döntőn, ahol harmadikak lettek.
A csapat tagjai:: Cséri Bence, Merekva Gusztáv, Merekva Máté, Németh Barna, Vajda Ádám, Gönye Mihály, Varga Ákos, Tóth András, Szabolcs Soma, Korponai Csanád

 

Kedden a lányok játszottak szintén megyei döntőt, amit megnyertek, így bejutottak az országos döntőbe!
A csapat tagjai: Horváth Júlia, Rácz Dominika, Varga Sára, Bagoly Loretta, Péter Boróka, Krepsz Fanni, Mészáros Laura, Balogh Frida, Dósa Janka
Felkészítő tanáruk: Ambrus Ádám

 

* * *

Varga Tamás Matematikaverseny

A 3. forduló résztvevői között Markal Máté képviseli iskolánkat. 
Felkészítő tanára: Oó Zsuzsanna

* * *

Dr. Árokszállásy Zoltán Biológia- környezetvédelmi verseny országos döntő

7-8. hely: Lengyel Judit 10.B
Felkészítő tanára: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Röplabda - városi döntő

A városi röplabdát mind a lányok, mind a fiúk megnyerték, így bejutottunk a megyei döntőbe!
Fiú csapat: Cséri Bence, Merekva Gusztáv, Merekva Máté, Németh Barna, Vajda Ádám, Gönye Mihály, Varga Ákos, Tóth András, Szabolcs Soma, Korponai Csanád
Lány csapat: Horváth Júlia, Rácz Dominika, Varga Sára, Bagoly Loretta, Péter Boróka, Krepsz Fanni, Mészáros Laura, Balogh Frida

 

* * *

Országos Fedettpályás Atlétikai Serdülő Bajnokság, Budapest

Csahóczi Kamilla az ötösugrás versenyszámában 6. helyen, 60 m-es síkfutásban 7. helyen, 300 m-en 13. helyen végzett.

U-20 as Fedettpályás Atlétikai Bajnokság, Nyíregyháza

Helter Dániel távolugrásban 5. helyen, hármasugrásban 8.helyen, 60 m-es síkfutásban 14. helyen végzett.

Felkészítő tanáruk: Csikós József

 

* * *

Bolyai Természettudományi Csapatverseny

3. hely CápákCzibulya LiliSárompek VirágKóbor ZsófiaPattantyús Mikes Mihály
4. hely Tigrisek: Lőricz ErikSzabó ZsomborMarkal MátéNagy Gergő
Felkészítő tanáruk: Szabó Péter

5. hely Vírusok: Deme Boróka, Sánta Dóra, Szaszkó Szófia, Vígh Orsolya Réka
Felkészítő tanáruk: Gombási András

Díjazott tanár lett Szabó Péter és Gombási András

* * *

Kontra József Országos Kémia Verseny

* * *

A Semmelweis Egészségverseny 36 csapatos országos döntőjébe jutott

A Kapillárisok csapata (4. helyen).
A csapat tagjai: Grebenár LucaHarangozó RékaHintalan CseperkeKurusta SáraSonkoly Petra 11.B
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

A Mikola Sándor fizikaverseny 2. fordulójába jutottak

Alexandrova Angelina, Bankó Dániel, Juhász Norbert 9.A
Felkészítő tanáruk: Szörényi Zoltán
Szente Szonja, Berényi Dénes, Simon Mihály 9.B
Felkészítő tanáruk: Rónaky Attila
Gondor Bendegúz, Móricz Diána, Pál Bendegúz, Szüts Máté 10.B
Felkészítő tanáruk: Farkas László

* * *

EFC CC Kadet Férfi - Női Párbajtőr Egyéni (Krakkó)

Király Mátyás 9.B 12. hely (274 induló)

* * *

A Deutsch Telekom IT Solutions "Sprichst du Deutsch?" német nyelvi versenyének 2. fordulójába jutottak

Hörcsik Sára 10.C, Laczikó Benedek 11.A, Németh Georgina 11.A
Felkészítő tanár: Arányiné Németh Márta

* * *

XV. Orszàgos Zeneiskolai Klarinétverseny

Kovács-Markó Ákos 9.A osztàlyos tanuló 3. helyezést szerzett.

* * *

Irinyi kémiaverseny 2. fordulóba jutottak

Varga Dorottya, Berényi Dénes

* * *

V. Veszprémi Regionàlis Szűcs József Fafúvós Verseny

Kovács-Markó Ákos 9.A osztàlyos tanuló arany fokozatot ért el.

* * *

A művészettörténet OKTV második fordulójába jutottak

Cser Tímea és Csíkos Lili 12.A
Felkészítő tanáruk: Ferge Rita

* * *

Megyei úszó diákolimpia

4×50 gyors váltóban a lányok (Gelencsér Júlia, Keserü Kinga, Monostori Erzsébet, Sólyom Diána) és a fiúk is (Kendeh-Kirchknopf Zsolt, Kőszegi Kornél, Takács András, Takács Benedek) egyaránt ezüstérmet szereztek.
Egyéniben: Horváth Sára 100 mell 2. hely, 100 gyors 3. hely
Monostori Erzsébet
100 gyors 2. hely
Takács Krisztina 100 mell 3. hely
Takács András 100 gyors 1. hely, 100 mell 1. hely
Takács Benedek 100 hát 1. hely, 100 gyors 3. hely
Kovács Barnabás 100 mell 3. hely
Takács András és Takács Benedek bejutottak az országos döntőbe.
Felkészítő tanáruk: Ambrus Ádám

 

* * *

EFC-ECC Kadet Férfi-Női Párbajtőr Egyéni és Csapatverseny - Pozsony-

Női csapat: 26induló
Magyarország 10. hely, a csapat tagja volt: Pátri Maja 10.C

* * *

A Nemes Tihamér Nemzetközi Programozási Verseny országos döntőjébe jutottak

Koller Adrián 11.B, Gönye Mihály 12.B, Kovács Nimród Ányos 12.B, Fazekas Dániel 11.A
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Junior Női Párbajtőr Világkupa (Udine)

Egyéni: Pátri Maja 10.C Kadet korosztályú versenyző a válogatott keret tagja a Junior mezőnyben 154 indulóból a 42. helyen végzett.

* * *

Biológia OKTV 2. fordulóba jutottak

I. kategória
1. Babicsák Borbála 11.A
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

II. kategória
1. Korponai Csanád 12.B
Felkészítő tanár: Németh Rita
2. Harangozó Réka 11.B
3. Nagy Bendegúz 11.B
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

A Dr. Árokszállásy Zoltán Biológia-környezetvédelmi verseny döntőjébe jutott

1. Lengyel Judit 10.B

Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Felnőtt Férfi Párbajtőr Egyéni Magyar Bajnokság - Bay Béla Emlékverseny

Király Mátyás 10.B 35. hely (173 induló)

* * *

Felnőtt Női Párbajtőr Egyéni Magyar Bajnokság - Szőcs Bertalan Emlékverseny

Pátri Maja 10.C 10. hely (126i nduló)

* * *

Felnőtt Férfi Csapat Magyar Bajnokság

Balaton Vívóklub 10. hely (30csapat)
A csapat tagja volt: Kaló Ádám 11.B, Király Mátyás 10.B

* * *

BIONIKA akadályverseny

Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Kara által meghirdetett BIONIKA akadályverseny (biológia, fizika, kémia, informatika) különdíjas csapata a 11.B.
Csapat tagjai: Harangozó RékaKurusta SáraKoller AdriánOroszlán Mátyás
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

II. "Your Song" Országos Énekverseny

Vegyes korcsoport, duett kategória: 2. hely - Csősz-Tóth Anna és Humpok Lilla Anna 10.B
Felkészítő tanáruk: Farkas Berta

* * *

A Matematika OKTV 2. fordulójába jutott

Korponai Csanád 12. B osztályos tanuló.
Felkészítő tanárai: Fonyóné Németh Ildikó és Fonyó Lajos

* * *

Az Arany Dániel Matematika Versenyen a 2. fordulóba jutottak

Kalló PannaPál BendegúzMóricz DiánaGondor BendegúzGalambos Péter 10. B osztályos tanulók.
Felkészítő tanáraik: Fonyóné Németh Ildikó és Fonyó Lajos

* * *

Megyei Középiskolai Matematikaverseny

9. évfolyam
1. helyezés: Alexandrova Angelina
2. helyezés: Juhász Norbert
Felkészítő tanáruk: Schuch Angéla

10. évfolyam:
2. helyezés: Pál Bendegúz
Felkészítő tanárai: Fonyóné Németh Ildikó - Fonyó Lajos

12. évfolyam:
2. helyezés: Merekva Máté
4. helyezés: Alexandrov Iliya
5. helyezés: Korponai Csanád
Felkészítő tanáraik: Fonyóné Németh Ildikó - Fonyó Lajos

A Megyei Matematika Versenyen elért eredményük alapján Merekva Máté, Alexandrov Iliya és Korponai Csanád 12. B osztályos tanulók bekerültek Zala Megye válogatottjába és részt vesznek a Négy Megye Versenyének pécsi döntőjén.
Felkészítő tanáraik: Fonyóné Németh Ildikó - Fonyó Lajos

* * *

A Nemes Tihamér Nemzetközi Programozási Verseny 2. fordulójába jutottak

Magas Bendegúz 9.C, Galambos Péter 10.B, Kökény Ignác 10.B, Scheffer Miklós 10.B, Varga Kristóf 10.B, Fazekas Dániel 11.A, Koller Adrián 11.B, Gönye Mihály 12.B, Kovács Nimród Ányos 12.B
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Informatika OKTV programozás kategória 2. fordulójába jutott

Merekva Máté 12.B osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Röplabda diákolimpia országos elődöntő

A Vajda János Gimnázium lány röplabda csapata az országos elődöntőn 4. helyezést ért el. 
A csapat tagjai: Bődi Panka, Horváth Júlia, Kalló Panna, Lazaridisz Panna, Mészáros Laura, Molnár Kíra, Szeredai Zsófia, Varga Sára
Felkészítő tanár: Ambrus Ádám

 

* * *

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos forduló

8. évfolyam - gimnázium kategória
17. hely Czibulya Anna LiliFerenczi ZsomborSárompek Virág
Felkészítő tanár : Szabó Edit

* * *

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Vas-Zala területi forduló

7. évfolyam - gimnázium kategória
2. hely Sánta DóraTóth Nóra AmiraKatona LénaDávid Lora
4. hely Egyed KristófNemes-Palotai HunorKiss VeronikaGedeon Emília Zita
Felkészítő tanáruk: Kövi Andrea

8. évfolyam - gimnázium kategória
1. hely Czibulya Anna Lili, Ferenczi ZsomborSárompek Virág
5. hely Pálmai Boglár PannaRozner RékaTakács Emma Luca
Felkészítő tanáruk: Szabó Edit

* * *

Junior Női Párbajtőr Országos Bajnokság Egyéni (110 induló)

Pátri Maja 10C. 3. hely
Tarsoly Borbála 9.B 27. hely

Junior Férfi Párbajtőr Országos Bajnokság Egyéni (133 induló)

Kaló Ádám 11.B 9. hely
Fekete Ádám 11.C 14. hely
Király Mátyás 9.B 54. hely

Junior Férfi Párbajtőr Országos Bajnokság Csapat (21 induló)

4.helyen végzett Balaton Vívóklub csapata
Tagok: Fekete Ádám 11.C, Kaló Ádám 11.B, Király Mátyás 9.B

 

* * *

XV. Országos Klarinétverseny területi válogató

Kovács-Markó Ákos 9.A a XV. Országos Klarinétverseny területi válogatóján továbbjutott az országos megmérettetésre.

* * *

Úszás Országos Felnőtt Bajnokság

Nett Vivien 9.A Kaposváron vett részt az Országos Felnőtt Bajnokságon. Minden számban egyéni csúcsot úszott. 
400 m vegyes: 8. hely, 1500 m gyors: 8. hely, 800 m gyors: 9. hely, 200 m pillangó: 12. hely, 400 m gyors: 15. hely
Mindezt a felnőttek között érte el!

* * *

Kadet Női-Férfi Párbajtőr Egyéni-Csapat OB

Kadet Férfi Egyéni 
Király Mátyás 10.B 9. hely (125 induló)

Kadet Női Egyéni
Pátri Maja 10.C 3. hely, Tarsoly Borbála 9.B 9. hely (114 induló)

Kadet Férfi Csapat
BALATON 3. hely, a csapat tagja volt: Király Mátyás 10.B, Szüts Máté 10.B (22 induló)

Kadet Női Csapat
BALATON 7. hely, a csapat tagja volt: Tarsoly Borbála 9.B (16 induló)

 

* * *

Megyei kézilabda Diákolimpia "A" kategóriás döntő

Iskolánk csapata a 3. helyen végzett.
A csapat tagjai: Balogh Janka, Baranya Hanna, Csíkos Lili, Dóka Petra, Hatos ViktóriaHorváth Dóra, Péter Boróka, Rózsa Amina
Felkészítő tanáruk: Csikós József

* * *

Női röplabda Diákolimpia - megyei döntő

A női röplabda diákolimpia megyei fordulóján I. helyezést ért el a Vajda gimnázium csapata, ezzel az országos elődöntőbe jutott!
A csapat tagjai: Balogh Frida, Bődi Panka, Kalló Panna, Lazaridisz Panna, Molnár Kíra, Szeredai Zsófia, Mészáros Laura, Horváth Júlia, Varga Sára, Huszár Kata
Felkészítő tanáruk: Ambrus Ádám

* * *

Bolyai Matematika Csapatverseny

Dénes MárkFazekas SámuelArányi ÁronHertelendy László 7.A osztályos tanulók csapata megyei 3. hely
Deme Borka, Vigh Orsolya Réka, Sánta Dóra, Kiss Veronika
csapata 8. hely
Felkészítő tanáruk: Schuch Angéla

* * *

Párbajtőr Magyar Kupa 2.

Női Kadét Párbajtőr Egyéni (107 induló)
Pátri Maja 10.C 1. hely, Tarsoly Borbála 9.B 3.hely

Férfi Kadét Párbajtőr Egyéni (114 induló)
Király Mátyás 3. helySzüts Máté 30. hely

Junior Férfi Párbajtőr Egyéni (162 induló)
Fekete Ádám 15. hely

Junior Női Párbajtőr Egyéni (132 induló)
Pátri Maja 31. hely

 

* * *

Országos diákolimpia - birkózás

3. hely Kerti Réka 7.A

* * *

Megyei Mezeifutó verseny

V. korcsoport - leány 
Egyéni 1. hely Takács Viktória
Csapat 1. hely (Takács Viktória, Erős Anna, Hegyi-Farkas Vanessza, Czeiner Flóra

IV. korcsoport - leány
Egyéni 1. hely Kendeh-Kirchknopf Panna

V. korcsoport - fiú
Egyéni 1. hely Kendeh-Kirchknopf Zsolt, 2. hely Tóth András
Csapat 1. hely (Kendeh-Kirchknopf Zsolt,Tóth András, Farkas Zsombor, Dömötör Bálint

VI. korcsoport - leány 
Egyéni 1. hely Monori Piroska, 2. hely Dencs Boglárka
Csapat 1. hely (Monori Piroska, Dencs Boglárka, Balogh Janka, Stamler Kata

VI. korcsoport - fiú
Egyéni 1. hely Takács Benedek, 2. hely Takács András 3. hely Kondorosy Botond

* * *

Kadet Férfi-Női Párbajtőr Egyéni és Csapatverseny - Európai Körverseny

Férfi csapat 40 induló
Magyarország 2.  6. hely A csapat tagja volt Király Mátyás 10.B

Női csapat 39 induló
Magyarország: 2. hely A csapat tagja volt Pátri Maja 10.C

Férfi Kadet egyéni 178 induló
Király Mátyás 3. hely

Női Kadet egyéni 165 induló
Pátri Maja 2. hely

* * *

Felnőtt Párbajtőr Férfi-Női Magyar Kupa 1.

131 induló
Kaló Ádám 11.B  25. hely
Király Mátyás 10.B 29. hely
Fekete Ádám 11.C 44. hely

* * *

Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny - nemzetközi döntő

I. kategória
24. hely Havasi Anita 10.A
26. hely Izer András 10.A
Felkészítő: Gombási András
II. kategória
14. hely Nagy Bendegúz Ferenc 11.B
Felkészítő: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Szép magyar beszédért versmondó verseny

A versenyt 25. alkalommal rendezték meg az idei évben.
Az alapítók célja:  A szép magyar beszéd megóvása, ápolása a hazai és kiemelten a határainkon kívül élő írók és költők műveinek tolmácsolásán keresztül, egy évente megrendezendő  vers- és prózamondó versenyen.
Iskolánk tanulói a középiskolások versenyében a következő eredményeket érték el:
1. Kurusta Sára 11.B
Felkészítő: Szabó Edit
2. Kondorossy Botond 12.A        
Felkészítő: Hinger Tamás
Különdíj: Dencsi Blanka 10.C
Felkészítő : Szabó Edit

 

* * *

Párbajtőr Kadett Európai Körverseny

Női egyéni: Pátri Maja 10.C 24.hely (162 induló)
Női csapat: Magyarország 1. helyezés (25 induló) A csapat tagja volt: Pátri Maja

* * *

Csengey Dénes-emlékév – vers- és prózamondó verseny

Keszthely Város Önkormányzata a 2021-es évet Csengey Dénes-emlékévnek nyilvánította az író és politikus, Keszthely díszpolgára halálának 30. évfordulójára emlékezve.
Az emlékévhez csatlakozva a Fejér György Városi Könyvtár vers- és prózamondó versenyt hirdetett, melynek eredménye a következő:
1. helyezett Galambos Péter 10.B osztály
Felkészítő : Szabó Edit
2. helyezett Bruncsics Bernadett 12. A osztály
Felkészítő : Hinger Tamás
2. helyezett Szabó-Kövi Kamilla 9.A osztály
Felkészítő : Kövi Andrea

* * *

Göcsej Harci Túra

Szeptember 22.-én a Zala megyei Toborzó Iroda 13. alkalommal rendezte meg a megyei Göcsej Harci Túrát 15 csapat részvételével.
Iskolánk első csapata - Kaló  Ádám 11.B, Király Mátyás 10.B, Dósa Bulcsú 10.A, Vajda Máté 10.A - ötödik helyezést értek el.
Iskolánk második csapata - Laczó Dániel, Edvi-ilés Tamás, Riedl Dániel, Soós Barnabás 9.A osztályos tanulók - hetedik helyezést értek el. 
A fényképen amely megjelent a Zalai Hírlapban az ötödik helyezést elért csapat látható.
Felkészítő tanáruk: Markovics György

* * *

ORV Kadet-Junior Férfi-Női Párbajtőr Válogató MK 1. Budapest

Kadet férfi: 105 induló Király Mátyás 10.B 7. hely
Kadet női: 95 induló Pátri Maja 10.C 1. hely
Junior férfi: 128 induló Király Mátyás 10.B 8. hely, Fekete Ádám 11.C 18. hely
Junior női: 113 induló Pátri Maja 10.C 3. hely

  

* * *

Egészségnap

A Keszthelyi Család-és Gyermekjóléti Központ és a KEF által szervezett egészségnapon a 10.A osztály csapata képviselte iskolánkat, maximális pontot szereztek a családi programon.
A csapatot osztályfőnökük, Egyedné Molnár Eszter kísérte.

 

* * *

Közgáz Kupa

4×1500 m váltó 1. hely Takács András, Takács Benedek, Kendeh-Kirchknopf Zsolt, Tóth András
Távolugrás fiú csapat 1. hely Helter Dániel, Horváth Dávid, Molnár Csaba, Király Dávid, Kondorosy Botond
Távolugrás leány
csapat 2. hely Erős Anna, Csíkos Lili, Kántor Piros, Czeiner Flóra, Hegyi-Farkas Vanessza
Svédváltó fiú csapat 3. hely Horváth Dávid, Helter Dániel, Molnár Csaba, Király Dávid
Svédváltó leány csapat 3. hely Erős Anna, Czeiner Flóra, Takács Viktória, Kántor Piros
Felkészítő tanár: Csikós József

  

Címkék