Versenyeredmények 2022/2023.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

Megyei 3. hely és országos 15. hely: Szaszkó SzófiaFülöp ÉvaKiss VeronikaTóth Nóra Amira 8.A
Megyei 1. hely és országos 16. hely: Katona LénaSánta DóraIlyés-Nagy Olga, Gedeon Emília Zita 8.A
Felkészítő tanáruk: Kövi Andrea

* * *

"Szép magyar beszédért" szavalóverseny

I. helyezett: Kurusta Sára 12.B
Felkészítő tanára: Szabó Edit
II. helyezett: Dencsi Blanka 11.C 
Felkészítő tanára: Szabó Edit
III. helyezett: Liszák Lili 12.C
önállóan készült
Különdíj: Galambos Péter 11.B
Felkészítő tanára: Szabó Edit

Tudósítás a versenyről (TVKeszthely)

* * *

Kung fu Magyar Bajnokság

Serdülőknél Stiener Rozina 8.A magyar bajnok.

* * *

„Mindszenty 130” online vetélkedő

Gimnáziumunknak a 9.A osztályos „PANDA” csapata továbbjutott a 10 hetes „Mindszenty 130” online vetélkedőn, amelyet a bíboros születésének 130. évfordulója alkalmából szerveztek. A zalaegerszegi Mindszentyneumban megrendezésre kerülő országos történelmi versenyen Babos Dániel, Németh Mihály és Pattantyús Mikes 2022. november 8-án a 4. helyezést szerezték meg.
Felkészítő tanáruk: Egyedné Molnár Eszter

 

* * *

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny - megyei/körzeti forduló

7. évfolyam:
6. hely Agymenők (Tamcsu Szófia, Kása Lukács, Sipos Eszter Sára, Sárompek Panna)
Felkészítő tanáruk: Kövi Andrea

8. évfolyam
1. hely Vajdás Négyek (Sánta Dóra, Katona Léna, Ilyés-Nagy Olga, Gedeon Emília Zita)
3. hely Demo Krácia (Szaszkó Szófia, Fülöp Éva, Kiss Veronika, Tóth Nóra Amira)
Felkészítő tanáruk: Kövi Andrea

* * *

Megyei Kézilabda Diákolimpia

A Nagykanizsán megrendezett A kategóriás Megyei Kézilabda Diákolimpián a Vajda János Gimnázium fiú csapata a 3. helyen végzett.
A csapat tagjai: Dósa Bulcsú 11.A, Fodor Mátyás 10.C, Ferenczi Zsombor 9.A, Mezősi Nimród 10.B, Kaló Adám 12.B, Horváth Dávid 12.C, Horváth Flórián 12.B, Kozma Bence 11.A, Fekete Adám 12.C, Vajda Máté 11.A
Felkészítő tanár: Csikós József

* * *

Párbajtőr Magyar Kupa 2.

Kadet Férfi Párbajtőr Egyéni: Király Mátyás 2. hely (105 induló)
Kadet Női Párbajtőr Egyéni: Tarsoly Borbála 29. hely (113 induló)

* * *

Bolyai Matematika Csapatverseny - Zala megye

7. osztály
A Kárpát-medencei döntő írásbeli fordulójába jutottak: Csak az Újpest, Fejszámolók
2. hely Csak az Újpest: Dunca-Stadler Zalán Dániel, Szlavicsek Zorán Mór, Stribli Soma Kornél, Molnár Csongor Kristóf
3. hely Fejszámolók: Kottán István, Benczes Barnabás, Kőhalmi Regő Balázs, Tordai Zoárd Jonathán
Felkészítő tanár: Rónaky Attila

8. osztály
5. hely Sima ügy: Hertelendy László, Dénes Márk, Varga-Vigh Bence, Szijgyártó Ákos
Felkészítő tanár: Schuch Angéla

* * *

Röplabda Diákolimpia, A kategória, megyei döntő

2022.10.27-én részt vettünk a középiskolai igazolt röplabdások megyei döntőjén a gimnáziumunk leány csapatával Zalaegerszegen. A csapat szép játékkal megnyerte mind két mérkőzését és így megyei bajnokok lettek! A csapat tagjai: Szeredai Zsófia, Molnár Kíra, Kovács Petra, Huszár Kata, Katona Léna, Fodor Janka, Lazaridisz Panna, Karabély Bíborka
Felkészítő tanár: Ambrus Ádám

* * *

EFC CC Párbajtőr Férfi Egyéni és Csapatverseny (Belgrád)

Király Mátyás 11.B 14. hely (194 induló)
Csapat: Magyarország 9. hely Tagja: Király Mátyás (45 induló)

* * *

I. Potathlon Középiskolás Egészség- és Csapatverseny - döntő

A Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete által megrendezett I. POTATHLON Középiskolás Egészség- és Csapatverseny döntőjében a következő eredmény született:
1. helyezés: Kapillárisok csapataHintalan Cseperke, Kurusta Sára, Grebenár Luca, Sonkoly Petra 12.B
3. helyezés: ER'94 csapataBabicsák Borbála, Dencs Boglárka, Juhász Judit, Kendeh-Kirchnopf Gusztáv 12.A
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

 

* * *

Atlétika Diákolimpia Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság - országos döntő

A Vajda János Gimnázium fiú Svédváltó csapata Kecskeméten az Országos Atlétikai Ügyességi és Váltó futó Bajnokságon a 7 .helyen végzett!
A váltó tagjai: Dömötör Bálint 11.C, Kovács Barnabás 9.B, Gábor Bálint 9.B, Tóth András 10.C
Felkészítő: Csikós József

* * *

Párbajtőr

Magyar Kupa 1.
Junior Férfi Párbajtőr Egyéni

Király Mátyás 10. hely, Kaló Ádám 25. hely, Fekete Ádám 29. hely (139 induló)
Junior Női Párbajtőr Egyéni
Tarsoly Borbála 39. hely (114 induló)

EFC Kadet Férfi Párbajtőr Körverseny Egyéni
Király Mátyás 6. hely (289 induló)

* * *

I. Potathlon Csapatverseny - döntőbe jutottak

A Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete által meghirdetett I. Potathlon Csapatversenyen 53 csapatból a 15 csapatos döntőbe jutott a gimnázium 2 csapata is, 2. és 3. helyen.
Döntőbe jutott:
12. A csapata: Babicsák Borbála, Dencs Boglárka, Németh Georgina, Juhász Judit, Kendeh-Kirchnopf Gusztáv
12.B csapata: Harangozó Réka, Hintalan Cseperke, Kurusta Sára, Grebenár Luca, Sonkoly Petra
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Laky Demeter verseny

1. helyezést ért el: Pattantyús Mikes Mihály, Kövér Vivien, Pék Barnabás, Antal Zsuzsanna (9.A) csapata

* * *

Ügyességi és Váltófutó Megyei Diákolimpia

A Vajda csapatai 4 arany, 1 ezüst és 1 bronzérmet szereztek:

4×800 m leány váltó csapat: Kendeh-K. Panna 9.A - Takács Viktória 11.A - Tarsoly Borbála 10.B - Dencs Boglárka 12.A: Aranyérem
4×1500m fiú váltó csapat: Kendeh-K. Zsolt 11.B - Takács Benedek 12.B - Takács András 12.A - Kőszegi Kornél 11.B: Aranyérem
Távolugrás fiú csapat: Gábor Bálint 10.B - Tóth András 12.A - Kőszegi Kornél  11.B - Kovács Barnabás 10.C - Dömötör Bálint 10.C: Aranyérem
Svédváltó fiú csapat: Dömötör Bálint 10.C - Kovács Barnabás 10.C - Gábor Bálint 10.B - Tóth András 12.A: Aranyérem
Távolugró leány csapat: Csahóczi Kamilla 9.A - Erős Anna 10.A - Hegyi-Farkas Vanessza 10.C - Tarsoly Borbála 10.B - Czeiner Flóra 11.B: Ezüstérem
Svédváltó leány csapat: Tarsoly Borbála 10.B - Hegyi-Farkas Vanessza 10.C - Erős Anna 10.A - Csahóczi Kamilla 9.A: Bronzérem

Címkék