Versenyeredmények 2022/2023.

VIII. Semmelweis Egészségverseny középdöntőjébe jutottak

VIII. Semmelweis Egészségverseny középdöntőjébe jutott az ER-94 csapat és a Kapillárisok csapata. A versenyen 507 csapat indult és a középdöntőbe a legjobb 100 csapat jutott.
A csapatok tagjai:
Kapillárisok csapata - 12 B: Harangozó RékaHintalan CseperkeKurusta SáraGrebenár LucaSonkoly Petra
ER'94 csapata - 12. A: Babicsák BorbálaDencs BoglárkaJuhász JuditNémeth GeorginaKendeh-Kirchnopf Gusztáv
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Irinyi János kémiaverseny 2. fordulójába jutottak

1. Berényi Dénes, 2. Varga Dorottya, 3. Fraller Levente, 4. Edvi Illés Tamás
Felkészítő tanáraik: Szabó Péter
4. Málovics Ádám
Felkészítő tanáruk: Németh Rita

* * *

Junior Párbajtőr Magyar Bajnokság

Férf egyéni (145 induló)
Király Mátyás 17. helyezésFekete Ádám  25. helyezés
Férfi csapat (21 induló csapat)
Balaton Vivóklub 10. helyezés
Tagok: Fekete Ádám 12.C, Kaló Ádám 12.B, Szüts Máté 11.B

* * *

Bolyai Természettudományi Csapatverseny - Pannónia-Dél körzeti forduló

7. évfolyam
4. hely Einstein csemetéi: Kottán István, Molnár Csongor, Szlavicsek Zorán, Hetényi Marcell 7.A
6. hely Kisabdulok: Dunca-Stadler Zalán Dániel, Kőhalmi Regő, Könye Bálint Patrik, Tamcsu Szófia 7.A
7. hely Tomboló agysejtek: Bóka Imola, Bődi Lora, Benczes Barnabás, Bámer Zsobor 7.A
9. hely Zuhanyrózsák: Szabó Flóra, Forgó Lili, Klumzer Blanka, Kiss Bertók Levente 7.A
Felkészítő tanáruk: Szabó Péter

8. évfolyam
2. hely, döntős Kapibarák: Balaton Benedek, Berkes Ágoston, Nemes-Palotai Hunor, Szaszkó Szófia 8.A
Felkészítő tanáruk: Gombási András

* * *

Az olasz nyelv OKTV 2. fordulójába jutottak

Kurusta Sára 12.B, Rónai Eszter 12.A osztályos tanulók.
Felkészítő tanár: Czibor Anikó

* * *

A Gárdonyi 100 tanulmányi csapatverseny döntőjébe jutottak

Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Nyelv- és Irodalomtudományi Intézete Gárdonyi 100 címmel hirdetett tanulmányi csapatversenyt. 
Csapattagok: Bencze Lilien Alexa, Berecz Barbara, Kovács Márton 11.A
Holtversenyben a legmagasabb pontszámmal jutottak a döntőbe. 
Felkészítő tanáruk: Hóbor Katalin

* * *

Az angol OKTV második fordulójába jutottak

Pallai Bendegúz 12.A és Scheffer Miklós György 11.B az angol OKTV második fordulójába jutottak
Felkészítő tanáruk: Zemliczki Zita

* * *

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

A 10.A csapata 88 csapat közül a 8. helyezést érte el. 
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny / Pannónia körzet  8.helyezés
Csapattagok: Nett Vivien, Fekete FanniSzabó-Kövi Kamilla, Palkovics Márton 
Felkészítő tanár: Kövi Andrea

* * *

A Nemes Tihamér Nemzetközi Programozási Verseny a 2. fordulójába jutottak

Dunca-Stadler Zalán 7.A, Pektor Erik 10.B
Felkészítő tanáruk: Kámán Tibor
Asztalos Gergely 11.C, Galambos Péter 11.B, Gondor Bendegúz 11.B, Koller Adrián 12.B, Magas Bendegúz 10.C, Varga Kristóf 11.B
Felkészítő tanáruk: Fonyóné Németh Ildikó

* * *

Megyei Középiskolás Matematikaverseny

9. évfolyam
1. Pózvai Panna 9.B
6. Guvat Málna 9.B
7. Klumzer Balázs 9.B
Felkészítő tanáraik: Fonyó Lajos és Fonyóné Németh Ildikó

10. évfolyam
1. Alexandrova Angelina 10.A
4. Bankó Dániel 10.A
Felkészítő tanáruk: Schuch Angéla
5. Andor Levente 10.B
6. Nagy Bence 10.B
Felkészítő tanáruk: Rónaky Attila

11. évfolyamon:
3. Varga Kristóf 11.B
Felkészítő tanárai: Fonyó Lajos és Fonyóné Németh Ildikó

* * *

A Varga Tamás matematikaverseny 2. fordulójába jutottak

Szlavicsek Zorán 7.A
Felkészítő tanára: Rónaky Attila
Dénes Márk, Fazekas Sámuel, Hertelendy LászlóVarga-Vígh Bence 8.A
Felkészítő tanáruk: Schuch Angéla

* * *

A Kosáry Domokos verseny 2. fordulójába jutottak

Bencze Lilien Alexa 11.A, Nagy Bence 10.B
Felkészítő tanáruk: Tóthné Villányi Márta
Keserü Anna 11.B, Kottán Kata 11.B, Nett Vivien 10.A, Berkes Ágoston 8.A, Hertelendy László 8.A, Benczes Teodóra 7.A
Felkészítő tanáruk: Tury Zoltán

* * *

Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny - országos döntő

I. helyezést ért el iskolánk 10.A osztályának Juhász NorbertSoós BarnabásGulyás Patrik alkotta csapata.
Felkészítő tanáruk: Gombási András

* * *

A Biológia OKTV 2. fordulójába jutottak

Harangozó Réka 12.B, Kurusta Sára 12.B, Nagy Bendegúz 12.B, Lengyel Judit 11.B
Felkészítő tanár: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

A Dr. Szentágothai János biológia verseny döntőjébe jutottak

Legoza Ádám 12.B, Kurusta Sára 12.B, Babicsák Borbála 12.A, Dencs Boglárka 12.A
Felkészítő. Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Röplabda diákolimpia országos elődöntő

A Vajda Gimnázium leány csapatII. helyezést ért.
Csapattagok: Bakonyi-Gróf Anna, Fodor Janka, Huszár Kata, Kalló Panna, Karabély Bíborka, Kovács Petra, Katona Léna, Lazaridisz Panna, Molnár Kíra, Tódor Jázmin
Felkészítő tanáruk: Ambrus Ádám 

* * *

Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny - döntőbe jutott

A  2. fordulóban II. helyezést ért el és az országos döntőbe jutott Czibulya Lili 9.B
Felkészítő tanár: Hinger Tamás

* * *

EFC CC Kadet Férfi Párbajtőr Egyéni és Csapat (Lipcse)

Király Mátyás 3. hely (231 induló)
Magyarország 1. hely, a csapat tagja: Király Mátyás

 

* * *

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

Megyei 3. hely és országos 15. hely: Szaszkó SzófiaFülöp ÉvaKiss VeronikaTóth Nóra Amira 8.A
Megyei 1. hely és országos 16. hely: Katona LénaSánta DóraIlyés-Nagy Olga, Gedeon Emília Zita 8.A
Felkészítő tanáruk: Kövi Andrea

* * *

"Szép magyar beszédért" szavalóverseny

I. helyezett: Kurusta Sára 12.B
Felkészítő tanára: Szabó Edit
II. helyezett: Dencsi Blanka 11.C 
Felkészítő tanára: Szabó Edit
III. helyezett: Liszák Lili 12.C
önállóan készült
Különdíj: Galambos Péter 11.B
Felkészítő tanára: Szabó Edit

Tudósítás a versenyről (TVKeszthely)

* * *

Kung fu Magyar Bajnokság

Serdülőknél Stiener Rozina 8.A magyar bajnok.

* * *

„Mindszenty 130” online vetélkedő

Gimnáziumunknak a 9.A osztályos „PANDA” csapata továbbjutott a 10 hetes „Mindszenty 130” online vetélkedőn, amelyet a bíboros születésének 130. évfordulója alkalmából szerveztek. A zalaegerszegi Mindszentyneumban megrendezésre kerülő országos történelmi versenyen Babos Dániel, Németh Mihály és Pattantyús Mikes 2022. november 8-án a 4. helyezést szerezték meg.
Felkészítő tanáruk: Egyedné Molnár Eszter

 

* * *

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny - megyei/körzeti forduló

7. évfolyam:
6. hely Agymenők (Tamcsu Szófia, Kása Lukács, Sipos Eszter Sára, Sárompek Panna)
Felkészítő tanáruk: Kövi Andrea

8. évfolyam
1. hely Vajdás Négyek (Sánta Dóra, Katona Léna, Ilyés-Nagy Olga, Gedeon Emília Zita)
3. hely Demo Krácia (Szaszkó Szófia, Fülöp Éva, Kiss Veronika, Tóth Nóra Amira)
Felkészítő tanáruk: Kövi Andrea

* * *

Megyei Kézilabda Diákolimpia

A Nagykanizsán megrendezett A kategóriás Megyei Kézilabda Diákolimpián a Vajda János Gimnázium fiú csapata a 3. helyen végzett.
A csapat tagjai: Dósa Bulcsú 11.A, Fodor Mátyás 10.C, Ferenczi Zsombor 9.A, Mezősi Nimród 10.B, Kaló Adám 12.B, Horváth Dávid 12.C, Horváth Flórián 12.B, Kozma Bence 11.A, Fekete Adám 12.C, Vajda Máté 11.A
Felkészítő tanár: Csikós József

* * *

Párbajtőr Magyar Kupa 2.

Kadet Férfi Párbajtőr Egyéni: Király Mátyás 2. hely (105 induló)
Kadet Női Párbajtőr Egyéni: Tarsoly Borbála 29. hely (113 induló)

* * *

Bolyai Matematika Csapatverseny - Zala megye

7. osztály
A Kárpát-medencei döntő írásbeli fordulójába jutottak: Csak az Újpest, Fejszámolók
2. hely Csak az Újpest: Dunca-Stadler Zalán Dániel, Szlavicsek Zorán Mór, Stribli Soma Kornél, Molnár Csongor Kristóf
3. hely Fejszámolók: Kottán István, Benczes Barnabás, Kőhalmi Regő Balázs, Tordai Zoárd Jonathán
Felkészítő tanár: Rónaky Attila

8. osztály
5. hely Sima ügy: Hertelendy László, Dénes Márk, Varga-Vigh Bence, Szijgyártó Ákos
Felkészítő tanár: Schuch Angéla

* * *

Röplabda Diákolimpia, A kategória, megyei döntő

2022.10.27-én részt vettünk a középiskolai igazolt röplabdások megyei döntőjén a gimnáziumunk leány csapatával Zalaegerszegen. A csapat szép játékkal megnyerte mind két mérkőzését és így megyei bajnokok lettek! A csapat tagjai: Szeredai Zsófia, Molnár Kíra, Kovács Petra, Huszár Kata, Katona Léna, Fodor Janka, Lazaridisz Panna, Karabély Bíborka
Felkészítő tanár: Ambrus Ádám

* * *

EFC CC Párbajtőr Férfi Egyéni és Csapatverseny (Belgrád)

Király Mátyás 11.B 14. hely (194 induló)
Csapat: Magyarország 9. hely Tagja: Király Mátyás (45 induló)

* * *

I. Potathlon Középiskolás Egészség- és Csapatverseny - döntő

A Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete által megrendezett I. POTATHLON Középiskolás Egészség- és Csapatverseny döntőjében a következő eredmény született:
1. helyezés: Kapillárisok csapataHintalan Cseperke, Kurusta Sára, Grebenár Luca, Sonkoly Petra 12.B
3. helyezés: ER'94 csapataBabicsák Borbála, Dencs Boglárka, Juhász Judit, Kendeh-Kirchnopf Gusztáv 12.A
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

 

* * *

Atlétika Diákolimpia Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság - országos döntő

A Vajda János Gimnázium fiú Svédváltó csapata Kecskeméten az Országos Atlétikai Ügyességi és Váltó futó Bajnokságon a 7 .helyen végzett!
A váltó tagjai: Dömötör Bálint 11.C, Kovács Barnabás 9.B, Gábor Bálint 9.B, Tóth András 10.C
Felkészítő: Csikós József

* * *

Párbajtőr

Magyar Kupa 1.
Junior Férfi Párbajtőr Egyéni

Király Mátyás 10. hely, Kaló Ádám 25. hely, Fekete Ádám 29. hely (139 induló)
Junior Női Párbajtőr Egyéni
Tarsoly Borbála 39. hely (114 induló)

EFC Kadet Férfi Párbajtőr Körverseny Egyéni
Király Mátyás 6. hely (289 induló)

* * *

I. Potathlon Csapatverseny - döntőbe jutottak

A Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete által meghirdetett I. Potathlon Csapatversenyen 53 csapatból a 15 csapatos döntőbe jutott a gimnázium 2 csapata is, 2. és 3. helyen.
Döntőbe jutott:
12. A csapata: Babicsák Borbála, Dencs Boglárka, Németh Georgina, Juhász Judit, Kendeh-Kirchnopf Gusztáv
12.B csapata: Harangozó Réka, Hintalan Cseperke, Kurusta Sára, Grebenár Luca, Sonkoly Petra
Felkészítő tanáruk: Bertáné Kövesdi Gabriella

* * *

Laky Demeter verseny

1. helyezést ért el: Pattantyús Mikes Mihály, Kövér Vivien, Pék Barnabás, Antal Zsuzsanna (9.A) csapata

* * *

Ügyességi és Váltófutó Megyei Diákolimpia

A Vajda csapatai 4 arany, 1 ezüst és 1 bronzérmet szereztek:

4×800 m leány váltó csapat: Kendeh-K. Panna 9.A - Takács Viktória 11.A - Tarsoly Borbála 10.B - Dencs Boglárka 12.A: Aranyérem
4×1500m fiú váltó csapat: Kendeh-K. Zsolt 11.B - Takács Benedek 12.B - Takács András 12.A - Kőszegi Kornél 11.B: Aranyérem
Távolugrás fiú csapat: Gábor Bálint 10.B - Tóth András 12.A - Kőszegi Kornél  11.B - Kovács Barnabás 10.C - Dömötör Bálint 10.C: Aranyérem
Svédváltó fiú csapat: Dömötör Bálint 10.C - Kovács Barnabás 10.C - Gábor Bálint 10.B - Tóth András 12.A: Aranyérem
Távolugró leány csapat: Csahóczi Kamilla 9.A - Erős Anna 10.A - Hegyi-Farkas Vanessza 10.C - Tarsoly Borbála 10.B - Czeiner Flóra 11.B: Ezüstérem
Svédváltó leány csapat: Tarsoly Borbála 10.B - Hegyi-Farkas Vanessza 10.C - Erős Anna 10.A - Csahóczi Kamilla 9.A: Bronzérem

Címkék