A könyvtár használatának szabályai

A könyvtárhasználókat a következő szolgáltatások illetik meg:

• könyvtárlátogatás,
  • olvasótermi és folyóirat-állomány helyben használata,
  • Internet használata,
  • irodalomkutatás,
  • nyomtatott könyvtári dokumentumok kölcsönzése.

A nyomtatott könyvtári dokumentumok kölcsönzésének szabályai:

• A kölcsönzési idő 4 hét, a kölcsönzés határideje szükség esetén 1 alkalommal meghosszabbítható.
  • Egy olvasó egy alkalommal legfeljebb 5 könyvet kölcsönözhet, a dokumentumokat másra át nem ruházhatja, azokért felelősséget kell vállalnia.
  • Tankönyvek – indokolt esetben - egész tanévre is kölcsönözhetők.
  • A könyvtár dokumentumai gyorskölcsönzés keretében 1 órára is használatba vehetők.
  • Olvasótermi könyvek, folyóiratok kölcsönzése hétvégére, illetve délutánra lehetséges, amíg a könyvtár zárva tart. Aki az olvasótermi könyvekkel késik, elveszíti jogát arra, hogy a szolgáltatást ismét igénybe vegye.
  • Az elveszett, megrongálódott könyveket az olvasó ugyanolyan típusú könyvvel köteles pótolni.
  • Minden tanév vége előtt a könyvtár tájékoztatót helyez el az osztályokban az esetleges könyvtári tartozásokról, amelyben kéri a dokumentumok visszaszolgáltatását.
  • A tanév végéig minden diáknak vissza kell hoznia a kikölcsönzött dokumentumokat, mivel könyvtári tartozás esetén az iskola visszatarthatja bizonyítványát.