Beszámoló a XXIV. Newton Kupáról

A keszthelyi Vajda János Gimnázium matematika, fizika munkaközössége 24. alkalommal rendezte meg az általános iskolák végzős tanulói számára meghirdetett komplex tanulmányi versenyt, a Newton Kupát. Az idei versenyre is az eddigiekhez hasonlóan a gimnázium vonzáskörzetébe tartozó - Zala, Veszprém és Somogy megye- mintegy 50 iskolája kapott meghívást.

A 9 induló iskolát egy-egy tanuló képviselhette matematika, fizika és informatika tantárgyakból, vagyis az általános iskolák legtehetségesebb reálérdeklődésű diákjai mérhették össze tudásukat.

Mindhárom tantárgyból 2 óra alatt 4 feladatot kellett megoldani a diákoknak.

A verseny befejeztével - amíg a versenybizottság, a gimnázium matematika, fizika, informatika szakos tanárai a feladatokat javították, addig a versenyzők és az őket felkészítő tanárok érdekes előadásokat, és látványos kísérleteket láthattak.

• Fonyó Lajos: Matematikai játékok
  • Dr. Berkéné Várbíró Beáta: A Cern
  • Farkas László: Játékos fizikai kísérletek

A díjátadó ünnepségen Szörényi Zoltán, a gimnázium igazgatója és Farkas László a verseny szervezője köszöntötte a versenyzőket, az őket felkészítő pedagógusokat és a meghívott vendégeket. A tantárgyankénti első hat helyezettnek járó megérdemelt jutalmakat a tavalyi Newton Kupán dobogós helyezést elért diákok adták át, akik most a Vajda János Gimnázium 9. évfolyamán tanulnak.

Az idei versenyen a Newton Kupát a Balatonlellei Általános Iskola nyerte, és őrizheti egy évig a díszes serleget.

A legjobb felkészítő tanárnak járó kerámiát - a verseny történetében immár másodszor - Dr. Puposné Szálteleki Éva tanárnő, az Egry József Általános Iskola matematika tanára érdemelte ki.

Eredmények: XXIV. Newton Kupa - 2016/2017.

Képek a versenyről

Farkas László