Selye János diáklabor-pályázat

A Nemzeti Innovációs Ügynökség 2022-3.1.1-XIA-DIAKLABOR-23 kódszámú, „Selye János diáklaborhálózat kiépítése” c. felhívására benyújtott, XIA-DIÁKLABOR-23-07 azonosítószámmal nyilvántartott pályázat keretében a Keszthelyi Vajda János Gimnázium (Fenntartója: Nagykanizsai Tankerületi Központ) mint konzorciumi tag 26.250.000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el. A pályázati forrásból a fizika, biológia, földrajz és kémia tantárgyak oktatását szolgáló mondern oktatási eszközök beszerzése valósul meg, melyek a Dr. Bánk Endre természettudományos laborban folyó természettudományos oktatás színvonalát javítják. A tervezett eszközfejlesztésnek köszönhetően a térségi természettudományos oktatás színvonalát is emeli, mivel a laborfoglakozásokon a gimnázium tanulói mellett a környék általános iskoláinak 7. és 8. évfolyamos tanulói is részt vesznek.